Choď na obsah Choď na menu
 


Kruhy pod očami!

 

Malé triky

V prípade zdedenej dispozície existuje len jediná rada, zakryte tmavé miesta make-upom. Ak ste k tmavým kruhom prepracovali nadmernou únavou, mám pre vás dva jednoduché tipy z ajuvedy, ktoré vám uľavia.Večer pred spaním si tmavé miesta jemne masírujte šafranovým, alebo mandľovým olejom.

Iným trikom je priložiť si na oči vatové tampóny namočené v studenom mlieku, ružovej vode alebo figovej šťave. Ľahnite si a nohy dajte vyššie než hlavu, odpočívajte aspoň 10 minút.Kým tmavé miesta nezmiznú, zakrývajte ich make-upom.

Ak ste si istá, že sa vám tmavé kruhy okolo oči nevytvárajú dedičné, a nie sú spôsobené únavou, navštívte radšej lekára, môžu byť totiž príznakom vážneho ochorenia.

Z domácich možnosti na kruhy pod očami pomáhajú čajové sáčky alebo aj čajové lyžičky, ktoré boli celú noc v chladničke.Ráno si ich stačí priložiť.

 
Malé triky na opuchnuté oči

Nemáte doma žiadny krém či gél? Postačia vám dve polievkové lyžice, ktoré dáte na chvíľku do chladničky, aby boli dostatočne studené. Tie si potom priložíte na oči. Opuchnutým očným viečkam ešte viac ulahodia obklady. Namočte vatové tampóny do studeného kamilkového alebo nechtíkového čaju a ponechajte ich na očiach 10 minút.