Choď na obsah Choď na menu
 


Obrázok Mary-Kate a Ashley Olsenové nepochybne patria medzi najtrendovejšie celebrity súčasnosti a jedným z tajomstiev ich šarmu určite patrí ich bezstarostný a uvoľnený štýl. Jednoduchými trikmi ho možete dosiahnuť aj vy.

Vlasy:

Po umytí vlasy jemne vysušte uterákom, aby ste sa zbavili nadbytočnej vlhkosti a naneste do vlasov stylingový prípravok, ktorého výber záleží kvality vašich vlasov. Napríklad pre jemné vlasy je vhodné použiť penu na zdvihnutie objemu vlasov, ktorú vmasírujeme do korienkov vlasov. Pre husté vlasy, ktoré majú pri vlhkosti sklon ku „krepovitosti“, je vhodné uhladzovacie sérum, ktoré vpracujeme do celej dĺžky vlasov, alebo použijeme ochranný sprej, ktorý vstrekujeme rovnomerne do vlasov pred fénovaním. Pozor: vlasy fénujte bez pomoci kefy, aby ste ich zbytočne nevyrovnávali. Rukou prechádzajte „trhavými“ pohybmi cez vlasy zhora nadol, až pokiaľ úplne neuschnú.

Ďalší postup zaleží od hrúbky vašej peňaženky. Ak vlastníte kulmu na veľké kučery, vezmite náhodne stredne veľké pramene vlasov a natočte každý prameň, pričom kulmu držte vo zvislej polohe. Pre moderný vzhľad natočte iba strednú časť každého prameňa vlasov, asi 4cm zvrchu aj zospodu vynechajte. Každý prameň držte obmotaný okolo hlavice kulmy asi 10 sekúnd. Ak máte doma aj žehličku na vlasy, každým zvlneným prameňom s ňou prejdite rýchlymi a „sekavými“ pohybmi, aby ste kučery nenarušili a končeky vlasov sa vyrovnali úplne. Aby sme priviedli neuhladený vzhľad a la sestry Olsenové k dokonalosti, jemne pomasírujeme korienky vlasov a rýchlym pohybom rozdelíme niektoré natočené pramene vo dve.

Ak však nevlastníte ani jeden zo spomenutých elektrických pomocníkov, nevešajte hlavu. Stačí, ak necháte vlasy usušiť približne na 90%, potom vlasy buďto upletiete do vrkoča alebo uviažete do copu, zatočíte do drdolu a necháte vysušiť. Efekt bude veľmi podobný!

Tip: Pre trvácnosť tohto účesu je vždy dobré použiť aj fixačný sprej, ktorého výber opäť záleží od vašej kvality vlasov. Napríklad ak sú vaše vlasy ťažké a žiadny účes vám dlho nevydrží, treba vybrať silnejší. Lak môžete použiť buďto pred natočením jednotlivých prameňov vlasov alebo práveže až na vlasy natočené.

 

MAKE-UP:

Čo sa týka mejkapu dvojčiat Olsenových, najradšej si zvýrazňujú oči, čo tento typ účesu výborne dopĺňa. Na očné viečka zvoľte hnedé očné tiene, možu byť aj kovové odtiene, oči potom orámujte čiernou alebo tmavohnedou kajal ceruzkou a nakoniec cik-cakovým spôsobom naneste maskaru na vrchné a spodné riasy. Zvyšok tváre je minimálne upravený, na pery stačí použiť balzam na pery alebo rúž neutrálneho odtieňa.

TIP: Nezabudnite na líčka, dodajú vašej tvári zdravý vzhľad, môžete použiť krém alebo púder, ktorých odtieň je najbližšií vašej prirodzenej farbe líc, keď jemne sčervenajú.