Choď na obsah Choď na menu
 


Gossip Girl

Obrázok

Áno, dobre ste to pochopili! Najobľúbenejší teenagerský seriál súčastnosti, Gossip Girl, sa konečne dostane aj na slovenské resp. české televízne obrazovky.

Zakúpila ho totiž televízia Markíza, ktorá sa našim otázkam o zakúpení tohto seriálu až doteraz vyhýbala. Linda Salvová, PR manažérka televízie Markíza, nám prezradila, že Gossip Girl sa bude vysielať každú nedeľu v slote seriálu Charmed (Čarodejnice), po skončení jeho záverečnej 8. série. O slovenskom názvu zatiaľ nemáme žiadne informácie.

Ak nevieš nič o tomto seriály,prečítaj si krátku recenziu:

Tento seriál je založený na úspešnej rovnomennej knižnej sérii od spisovateľky Cecily von Ziegesar. Neznáma bloggerka v nich píše príliš podrobné zápisky o vyššej vrstve obyvateľov Manhattanu a obľubuje všetky intrigy, ktoré medzi teenagermi prevládajú.

Obrázok

Seriál začína príchodom Sereny van der Woodsen späť do New Yorku. Gossip Girl (klebetninca), ako na internete vystupuje rozprávačka príbehu, už o ňom informuje na svojich stránkach. Správa sa vzápätí roznesie medzi celú vyššiu vrstvu a o príchode Sereny vie už každý. Objaví sa na jednom večierku, kde je každý jej príchodom prekvapený. Najviac asi jej najlepšia kamarátka Blair, ktorú jej nečakaný odchod pred rokom (oficiálne šla do nejakej školy, ale ako tvrdí Gossip Girl, Serena niečo skrýva) ranil, no rýchlo sa z neho spamätala, keď zistila, že zaujala miesto Sereny ako najobľúbenejšej dievčiny na škole. Keď sa Blairin priateľ Nate dopočuje, že Serena je späť, zabudne na Blair a beží ju pozdraviť. Serena sa ale rýchlo z večierka odprace a ide do nemocnice pozrieť svojho brata. Ospravedlní sa mu za to, aká bola zlá sestra a chce ho vziať na raňajky do reštaurácie, ale jej matka je proti, pretože sa tvári, že jej syn je na návšteve u nejakej rodiny.

Obrázok

Sledujeme život rodinky Humphreyovcov, outsiderov Jenny a Dana a ich otca - bývalého rockera Rufusa, ktorí navštevujú tú istú strednú školu ako vyššia trieda New Yorku, ale nepatria do rovnakých spoločenských kruhov. Dan je už niekoľko rokov tajne a beznádejne zamilovaný do Sereny, ktorá ani nevie, že existuje. Jenny sa podarí dostať na párty “Kiss on lips”, preto lebo súhlasí, že rozpošle pozvánky namiesto Blair. Druhé stretnutie Blair a Sereny je chladné a Blair povie Serene, že na párty nie je pozvaná. Serena si dohodne s Blair stretnutie, aby sa mohli porozprávať. Jenny si zatiaľ zháňa veci na večierok. V obchode si obzerá drahé šaty, podľa ktorých si chce ušiť vlastné. Na pomoc si zavolá brata, keď sa tam objaví Serena. Keď jej pochváli šaty, Jenny si uvedomí, že Serena je vlastne veľmi milá.

Nate sa trápi kvôli jeho vzťahu s Blair. Chodí s ňou už od škôlky a uvedomuje si, že možno Blair nie je pre neho tá pravá. Zverí sa s tým kamarátovi Chuckovi, ktorý mu len povie, že má priateľku, tak nech nešpekuluje a užíva si s ňou. Serena a Blair sa stretnú a Serena sa Blair ospravedlní. Povie jej, že je jej najlepšia priateľka, že jej chýbala a že ju to všetko mrzí. Blair jej odpustí a znova sú z nich najlepšie priateľky. Hneď nato sa Blair ponáhľa preč, lebo sa má stretnúť s Nateom. Čaká ho v jeho izbe (?) v romantickej atmosfére, ale Nate jej povie, že jej musí niečo povedať. Povie jej, že minulý rok, predtým ako Serena zmizla, na jednej svatbe sa spolu trochu opili a vyspali. Blair to rozruší a vyženie Natea preč.

Obrázok

Serena zaťiaľ sedí sama v bare a pije Martini (Gossip Girl poznamená, že akosi veľa), keď k nej príde Chuck a vezme ju dozadu do kuchyne na jej obľúbený sendvič a začne jej robiť návrhy. Serena mu povie, že sa zmenila a že už nechce byť tým, čím bola predtým. No Chuck sa nedá odbiť a povie jej, že vie o nej a Nateovi. Serenu to rozruší, Chuck sa s ňou stále snaží zblížiť a tak ho udrie a utečie. Cestou narazí do Dana a vypadnú jej veci z kabelky. Rýchlo ich pozbiera a uteká preč. Zabudne si mobil, ktorý vezme Dan a chce jej ho na druhý deň vrátiť. Práve sa háda s recepčným, keď sa tam objaví Serena a povie, že si ho pamätá, čo Dana poteší. Vráti jej mobil, keď za Serenou príde matka so šatami, ktoré jej kúpila na párty. Serena sa vyhovorí, že tam nejde, pretože už má dohodnuté stretnutie s Danom. Dan rýchlo zareaguje a povie, že idú spolu na koncert kapely jeho otca. Serenina matka odíde a Dan sa poberie tiež, ale Serena ho zastaví a povie mu, aby ju vyzdvihol o ôsmej. Nate sa po otcovej rade rozhodne urovnať vzťah s Blair. Vysvetlí jej, že Serena patrí do jeho minulosti, čo zjavne Blair stačí a zase tvoria harmonický párik.

Jenny je na párty sama ako kôl v plote, keď si ju všimne Chuck. Vezme ju niekam mimo dohľad a začne robiť návrhy. Jenny pošle SMS správu Danovi. Keď v tej správe Serena uvidí Chuckove meno, povie Danovi, že by sa tam radšej mali ísť pozrieť. Keď sa Serena zjaví na párty, vzbudí to rozruch. Spolu s Danom sa snažia nájsť Jenny a Chucka, až ich nájdu na streche. Dan udrie Chucka a spolu s Jenny a Serenou utečú. Chuck sa stretne s Blair a povie, že Serenim život sa skončil, keďže o nej vie príliš veľa.

Obrázok

Nahliadnutie do vzťahov povrchnej vyššej vrstvy New Yorku bude rozhodne zaujímavé. Tajná minulosť Sereny, vzťah jej matky a Rufusa Humphreya, vzťah Sereny a Blair, hrozné správanie Chucka či nerozhodnosť a nespokojnosť Natea sľubujú zaujímavý vývin udalostí. Navyše, Kristen Bell ako záhadná Gossip Girl? Awesome! Myslím, že ľudia so záujmom v intrigách, vzťahoch a podobných veciach by si tento seriál mohli zamilovať.

ZDROJ:Serialy.sk